Joomla gebruikersbeheer en toegangsrechten Deel 1 SHIFT sep 2017 blz. 27-35

De standaard gebruikersgroepen

In Joomla is het mogelijk om te werken met gebruikers en gebruikersrechten.joomla gebruikers afb1
Standaard installeert Joomla 9 gebruikersgroepen, 6 die alleen toegang hebben bij Front-end en de overige 3 groepen voor de Back-end (zie gebr. Afb. 1 en la in nl.).

Automatisch tijdens de installatie worden aan de gebruikersgroepen bepaalde rechten en toegangsniveaus gekoppeld.
De rechten bepalen wat iemand mag doen en de toegangsniveaus bepalen wat iemand mag zien.

Al deze gebruikersgroepen hebben nog geen leden (gebruikers), behalve 1 de Super User (nl: Supergebruiker) die je tijdens de installatie moet aanmaken door het ingeven van een gebruikersnaam en paswoord.
Deze groep is uiteraard bedoeld voor de "administrators" van de website en bevat alle rechten en toegangsniveaus. Een Super User kan bijvoorbeeld nieuwe gebruikers aanmaken en die koppelen aan een of meer gebruikersgroepen. Het spreekt vanzelf dat een gebruikersgroep uit verscheidene personen kan bestaan.

Front-end

Public - (nl: Publiek of Openbaar) groep is voor 0 Groep.stitel bezoekers die uitgelogd zijn. Zij kunnen alleen gepubliceerde artikelen bekijken met het Public 0 Public ZI toegangsniveau. gebr

- Guest - (nl: Gast) ) toegangsniveau toewijzen aan het....

Lees verder, klik hier en ga naar de downloadsite.

TERUG